Uruchomiono punkt informacyjno-doradczy "Punkt dla Przyrody"

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
17 maja 2023
Centrum Wsparcia Beneficjenta "Punkt dla Przyrody" świadczy usługi informacyjno-doradcze dla organizacji i instytucji, które chcą skorzystać z funduszy europejskich na ochronę przyrody. 
Realizowany projekt pomaga uzyskać unijne wsparcie w latach 2023-2029 w ramach programów: Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko, Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej,16 Programów Regionalnych (Funduszy Europejskich dla poszczególnych województw).
Urząd Marszałkowski WŚ zachęca do skorzystania ze wsparcia ekspertów, szkoleń i warsztatów.
Kto może skorzystać?
Organizacje i instytucje poszukujące środków finansowych na ochronę przyrody, takie jak m.in.:
  1. Organizacje pozarządowe
  2. Uczelnie wyższe i instytuty badawczo-naukowe
  3. Samorządy
  4. Parki narodowe i krajobrazowe
  5. Instytucje odpowiedzialne za ochronę przyrody i za koordynację sieci Natura 2000 w Polsce (Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, Generalny Inspektorat Ochrony Środowiska, Regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska)
  6. Jednostki Lasów Państwowych
Jak możemy pomóc?
Doradztwo
Jeśli masz pomysł na działanie z zakresu ochrony przyrody, wskażemy program, z którego będziesz mógł/mogła sfinansować jego realizację. Podpowiemy, jak zaplanować projekt i pomożemy Ci wypełnić wniosek o dofinansowanie. Z naszym wsparciem Twoje przedsięwzięcie szybciej nabierze realnych kształtów.
Wsparcie eksperckie
Oferujemy konsultacje w zakresie tematyki funduszowej, zarówno w kwestiach technicznych, jak i przyrodniczych, w czasie rzeczywistym lub korespondencyjnie.
Jeśli będzie taka potrzeba, zapewnimy audyt przedrealizacyjny w miejscu projektu. Pomoże on określić zasadność i prawidłowość planowanych prac.
W ramach audytu możemy także przeanalizować aspekty związane z zarządzaniem projektem: potencjał kadrowy, dostosowanie istniejących u Ciebie procedur do wytycznych unijnych czy gotowość do przeprowadzania zamówień konkurencyjnych na usługi i dostawy nabywane w trakcie projektu.
Dzięki naszemu wsparciu możesz w przyszłości uniknąć nieprawidłowości i korekt finansowych nakładanych przez instytucje kontrolujące projekt.
Szkolenia i warsztaty
Oferujemy udział w bezpłatnych szkoleniach dla tych, którzy dopiero planują aplikowanie o środki z funduszy europejskich oraz tych, którzy są beneficjentami. Szkolenia organizujemy w dogodnych dla Ciebie formach: stacjonarnie i online.
Główne obszary tematyczne szkoleń to:
  • Aplikowanie o środki UE
  • Zamówienia publiczne i w trybach konkurencyjnych,
  • Procedury OOŚ
  • Prawo budowlane
  • Rozliczanie projektów
  • Trwałość i zamykanie projektów
  • Szczególne wytyczne takie jak: dostępność dla osób z niepełnosprawnościami, promocja, RODO
Wizyty studyjne i wymiana najlepszych praktyk
Z nami możesz uczyć się od najlepszych. Sprawdź terminarz warsztatów terenowych i wizyt studyjnych w miejscach realizacji projektów, które już uzyskały wsparcie UE.Spotkaj się z innymi beneficjentami funduszy europejskich i skorzystaj z wymiany doświadczeń oraz dobrych praktyk w realizacji projektów przyrodniczych.
Ile to kosztuje?
Nasze usługi świadczymy bezpłatnie: działalność Punktu finansowana jest z programu Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich.
Kontakt z nami i więcej informacji w załączonej ulotce i na stronie:
https://www.ckps.lasy.gov.pl/punkt-dla-przyrody

 fot. J.Smarczewski - lasy.gov.pl

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2023-05-17
Data publikacji:2023-05-17
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Agata Świeboda
Liczba odwiedzin:83