Rządowe wsparcie na drogę powiatową w Koniecznie

8 marca 2023

W dniu 7 marca br. Starosta Włoszczowski Dariusz Czechowski, Wicestarosta Łukasz Karpiński i Skarbnik Powiatu Agnieszka Górska podpisali z Wojewodą Świętokrzyskim Zbigniewem Koniuszem umowę na wykonanie zadań w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowa dotyczy dofinansowania z programu zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1878T  Konieczno-Modrzewie od km 1+415 do km 2+500 w miejscowości Konieczno” i opiewa na kwotę 2 985 887,00 zł co stanowi 60% dofinansowania całości inwestycji.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez samorządy. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, jako ważnego elementu prawidłowego rozwoju gospodarki, przyczyniającego się do poprawy poziomu życia obywateli.

Przypomnijmy, iż Powiat Włoszczowski uzyskał ponad 14 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rozbudowę czterech dróg powiatowych. Są to zadania:

- „Rozbudowa ulicy Koniecpolskiej we Włoszczowie stanowiącej odcinek drogi powiatowej Nr 1899T (stary numer 0247T) na odcinku od km 5+625 do km 6+465,90”;

- „Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1878T (stary numer 0252T) Pilczyca – Januszewice – Komorniki od km 1+230 do km 3+100 w miejscowości Jakubowice”;

- „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1878T (stary numer 0223T) Konieczno-Modrzewie od km 1+415 do km 2+500 w miejscowości Konieczno”;

- Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1909T (stary numer 0258T) od km 2+166 do km 3+466,24 w miejscowości Wola Świdzińska”.

Fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki

• Powiększ zdjęcie Przy stole od prawej siedzą:Wojewoda Zbigniew Koniusz, Wicestarosta Łukasz Karpiński, Starosta Dariusz Czechowski i Skarbnik Agnieszka Górska.

• Powiększ zdjęcie Sala Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Na pierwszym planie w głębi Wojewoda przekazuje podpisaną umowę Staroście Włoszczowskiemu.

Data utworzenia:2023-03-08
Data publikacji:2023-03-08