Sukces uczennic ZSP Nr 2 na XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Norwidowskiego

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
9 czerwca 2016

 

03.06.2016 r.  cztery uczennice  „Czarnieckiego” - Ola, Klaudia, Karolina i Iwona  gościły w II Liceum Ogólnokształcącym im C. K. Norwida w Krasnymstawie na Lubelszczyźnie.

Dziewczęta reprezentowały ,, Czarnieckiego” w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Norwidowskiego. Konkurs odbywał się w czterech kategoriach związanych z Cyprianem Norwidem: życie i twórczość – recytacja -  interpretacja plastyczna  -  poezja śpiewana.

 

Mówi opiekun merytoryczny uczennic, polonistka  pani Renata Kaczmarska:

- Jury  niejednokrotnie podkreślało wysoki poziom wśród finalistów, gratulując zdolności i talentu młodzieży szkół ponadgimnazjalnych  przybyłej do Krasnegostawu niemalże z całej Polski.  Spośród kilkunastu uczestników w każdej kategorii jurorzy wyłonili najlepszych.

 - O pierwszym sukcesie dowiedzieliśmy się już  na początku maja br., gdy Komitet Organizacyjny poinformował nasza szkołę,  że jedna z uczennic biorąca udział w konkursie w kategorii plastycznej znalazła się w gronie finalistów.  To Iwona Arwaj, kl.  III TOR, która interpretacją plastyczną wiersza „W Weronie” zapewniła sobie miejsce w finale.

 - Kolejne sukcesy przyszły w trakcie eliminacji finałowych.

III miejsce w kategorii życie i twórczość  wywalczyła Aleksandra Rak,   kl. II ap/dj LO, w tej samej kategorii wyróżnienie zdobyła Klaudia Szczepanik,  kl. II ap/dj LO.

 - Następne wyróżnienie w kategorii plastycznej  otrzymała Iwona Arwaj, która tym razem przedstawiła malarską wizję Norwidowskiego „Pielgrzyma” . Z kolei Karolina Widomska, kl. I soj LO przedstawiła twórczość romantycznego wieszcza w recytacji „Skały Bolmirowej”.

 Wszystkie uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody. Serdecznie gratulujemy.

 - Należy podkreślić wkład pracy i zaangażowanie dziewcząt w przygotowanie się do konkursu.  Wnikliwe kartkowanie kolejnych tomików poezji Norwida, wczytywanie się w obszerne biografie poety i wymiana spostrzeżeń – to Ola i Klaudia.  Niedowierzanie w sukces i wątpliwości Iwony dotyczące wyboru kolejnego utworu do plastycznej interpretacji. A także emocjonalne rozterki Karolki przy przygotowaniu recytacji i jej ciągłe: „przecież ja się pomylę” – uzupełnia opiekunka uczennic.

 

 

Źródło: ZSP nr 2/L. Jurek

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-06-09
Data publikacji:2016-06-09
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:1726