Łódzki Szlak Konny

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Długość: 2 000 km

Długość szlaku na terenie powiatu włoszczowskiego to około 12,5 km.

Szlak konny obejmuje obszar województwa łódzkiego i niewielki fragment województwa świętokrzyskiego (powiat włoszczowski, gmina Kluczewsko). Jest najdłuższą trasą w Europie przeznaczoną do uprawiania turystyki konnej. Powstał w ramach projektu „Turystyka w siodle – infrastruktura innowacyjnego i unikatowego produktu turystycznego”, którego beneficjentem jest województwo łódzkie.

Szlak, którego patronem jest major Henryk „Hubal” Dobrzański, składa się z dwóch pętli połączonych łącznikami:
- wewnętrznej, okalającej stolicę województwa,
- zewnętrznej poprowadzonej wzdłuż granic województwa.

Wzdłuż lub w pobliżu trasy rozmieszczonych jest ponad 200 ośrodków jazdy konnej. Większość z nich oferuje usługi noclegowe i gastronomiczne.

Na trasie Łódzkiego Szlaku Konnego udostępniono 21 miejsc postojowych. Zostały one wyposażone w obiekty niezbędne w czasie postoju i odpoczynku, m.in. koniowiązy, miejsca popasu i wybieg dla koni, wiaty, altany, zagrody. Miejsca postojowe otaczają drewniane ogrodzenia. Dostęp do tej infrastruktury jest bezpłatny. Przewidziano także udogodnienia dla niepełnosprawnych turystów.

Jest też 30 Punktów Informacji i Monitorowania Turysty, które wyposażono w sprzęt komputerowy i nawigacyjny. Nawigacje oraz lokalizatory GPS można wypożyczyć bezpłatnie.

 

Więcej informacji na temat Łódzkiego Szlaku Konnego znajdziesz w przewodniku „Szlaki turystyczne na terenie powiatu włoszczowskiego”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2021-09-16
Data publikacji:2021-09-16
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:2249