Powstał dwuczęściowy film o powiecie włoszczowskim

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
5 grudnia 2019

W środę, 4 grudnia br. w Bibliotece Publicznej we Włoszczowie odbyło się spotkanie z przewodnikiem turystycznym i fotografem – Michałem Piorunem, zatytułowane „W pogoni za…”. Zorganizowała je Biblioteka i Fundacja CEdR z Włoszczowy. Uczestnicy spotkania obejrzeli pokaz slajdów z wybranymi zdjęciami i wysłuchali interesujących historii związanych z ich powstaniem. Głównym punktem programu był premierowy pokaz dwuczęściowego filmu o zabytkach i ciekawych miejscach powiatu włoszczowskiego.

Film powstał z myślą o nauczycielach prowadzących zajęcia z edukacji regionalnej, ale stanowi również doskonały materiał promocyjny ziemi włoszczowskiej. Zrealizował go bohater spotkania – Michał Piorun w ramach projektu Fundacji CEdR „Powiat włoszczowski - szlak edukacji regionalnej - materiały dla nauczycieli i edukatorów” przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Świętokrzyskiego.

Bliskie wycieczki z dziećmi i młodzieżą są w szkołach rzadkością, planuje się raczej wyjazdy do odległych atrakcji turystycznych, dlatego zarząd fundacji uznał, że warto opracować filmowy spacer po regionie, który można by prezentować na lekcjach. Nasza ziemia pełna jest wspaniałych miejsc i obiektów, warto to młodym ludziom pokazywać. Mimo nakładu niewielkich środków i użycia dość amatorskich narzędzi, udało się realizatorowi zdjęć, wiceprezesowi zarządu fundacji Michałowi Piorunowi, oddać piękno ziemi włoszczowskiej w odsłonach różnych pór roku. Dwuczęściowy film „Ziemia Włoszczowska” uzupełniony jest o przewodnik o tym samym tytule (zostanie on przekazany do bibliotek publicznych i szkolnych).

Całość zadania opiewała na kwotę 2,5 tys. zł. 500 złotych pochodziło z odpisów 1% podatku.

Gratulujemy pomysłu i realizacji.

 

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2019-12-05
Data publikacji:2019-12-05
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Milena Kowalczyk
Liczba odwiedzin:5414